Konsultuppdrag för erfarna ledare inom ekonomi och finans

för 9 dagar sedan
Läs Senare

Många av våra kunder står inför förändringar – expansion, organisationsförändringar eller tillfälliga kompetensbehov. För att möta dessa utmaningar söker vi erfarna ledare som kan kliva in och göra skillnad direkt.

Som konsult via Jurek får du möjlighet att använda din kompetens i lägen där den behövs som mest. Det kan handla om att:

  • leda en ekonomiavdelning genom en omställning eller tillväxtresa
  • stärka upp under ett systembyte eller en pågående förändringsresa
  • ta ett interimt chefsuppdrag i väntan på en permanent rekrytering
  • stötta ledningen i frågor kring strategi, styrning och rapportering

Vi vill gärna komma i kontakt med dig som har bakgrund som exempelvis:

  • CFO
  • Redovisningschef
  • Ekonomichef
  • Head of Business Control
  • Group Finance Director

Att arbeta som konsult via Jurek innebär att du får möjlighet att:
- komma in i nya organisationer och bidra med din kompetens när den behövs som mest
- utvecklas genom varierande uppdrag i olika branscher
- behålla flexibilitet kring hur du vill arbeta – heltid, deltid eller interim

Hos oss hittar vi det upplägg som passar både dig och kunden – oavsett om du vill fakturera som underkonsult eller vara anställd via Jurek.


Är du redo för nya möjligheter?

Anmäl ditt intresse idag och bli en del av vårt kandidatnätverk. Visa intresse genom den här annonsen, ladda upp ditt CV och svara på några frågor.

Vi försöker träffa dig som är intresserad av konsultuppdrag på ett första möte så att vi snabbt kan matcha dig med ett matchande uppdrag. Ibland kan det gå fort, ibland tar det lite längre tid du finns kvar hos oss så länge du själv önskar.

Välkommen att ta kontakt med Malin Sjöström, malin.sjostrom@jurek.se om du har någon fråga.