Som ekonomiassistent eller -administratör är du navet i ekonomifunktionen – du ser till att flöden fungerar, att bokföringen är korrekt och att rapporter kan levereras i tid. Din insats är ofta avgörande för att hela organisationen ska kunna fatta välgrundade beslut.
Vi söker dig som har erfarenhet av roller som exempelvis:
- Ekonomiassistent
- Leverantörs- eller kundreskontraansvarig
- Fakturahanterare / fakturaadministratör
- Ekonomiadministratör
Uppdragen kan vara både kortare och längre, heltid eller deltid. Ibland är du en del av ett större ekonomiteam, ibland stöttar du en mindre organisation i det dagliga arbetet. Gemensamt är att du får möjlighet att bygga erfarenhet, utveckla din kompetens och bredda ditt nätverk – samtidigt som du bidrar med värde direkt.
Som konsult via Jurek får du:
- möjlighet att lära dig nya system och arbetssätt
- bredda din erfarenhet snabbare än i en fast roll
- flexibilitet och variation i vardagen
Hos oss hittar vi det upplägg som passar både dig och kunden – oavsett om du vill fakturera som underkonsult eller vara anställd via Jurek.
Är du redo för nästa steg? Visa intresse genom annonsen, ladda upp ditt CV och svara på några frågor. Vi försöker träffa så många som möjligt för ett första, förutsättningslöst möte, så att vi kan matcha dig mot relevanta uppdrag när de dyker upp.
Tag kontakt med Therese Sundin, therese.sundin@jurek.se om du har några frågor.
